• مناطق ویژه گردشگری

  تنگل روستای مراغه

         تنگل (دره) روستای مراغه که در یک کیلومتری جنوب روستای مراغه (45 کیلومتری غرب فریمان) واقع شده از مواهب طبیعی زیبایی برخورداراست. دره باریک مراغه که از میانه آن رودخانه پر آب و دائمی عبور می کند در اطراف خود نیز طبیعت سرسبز و پردرختی دارد که برای پیاده روی و طبیعت گردی محل بسیار مناسبی است.
  آدرس: کیلومتر 40 جاده مشهد به فریمان- دست راست- 20 کیلومتر فرعی آسفالته

   

  پارک جنگلی فریمان

         این پارک بزرگ جنگلی در حاشیه میدان شهید مطهری شهر فریمان قرار دارد. رودخانه فصلی ای که از داخل آن می گذرد چشم‌انداز زیبایی به آن بخشیده است. پارک جنگلی فریمان به فضای بازی کودکان نیز مجهز است. این پارک شهری، جزء مناطق جنگلی فریمان به حساب می آید که دارای 6 هکتار وسعت می‌باشد و مهم‌ترین گونه‌های درختی آنرا کاج و سرو تشکیل می دهد. پارک جنگلی فریمان هم اکنون به تجهیزاتی مثل فضای بازی کودکان و... مجهز است. مقبره مطهر تعدادی از شهدای گمنام نیز در این پارک قرار دارد.
  آدرس: فریمان- حاشیه میدان شهید مطهری

   

  آبشار چهارتکاب

         این آبشار با 15 متر ارتفاع در روستای چهارتکاب (35 کیلومتری جنوب شرق فریمان) و در دره‌ای زیبا واقع گردیده که در ایام تعطیل مورد توجه گردشگران و کوهنوردان واقع می گردد. آبشار چهارتکاب که از منطقه کوه‌های کلیلاق سرچشمه می گیرد پس از ریزش در درون دره روستای چهارتکاب و ایجاد محیطی مفرح و زیبا، درون رودخانه می غلطد و در پایین دست مورد استفاده کشاورزان روستا قرار می گیرد. به جهت استقبال خوب خانواده‌ها و گردشگران از این آبشار اخیرا از سوی دهیاری روستای چهارتکاب سرویس بهداشتی و آلاچیق در اطراف آبشار ساخته شده است.
   آدرس: شهرستان فریمان- بخش قلندرآباد- روستای چهارتکاب

   

  چشمه آبگرم شاهان گرماب

        چشمه آبگرم معدنی شاهان گرماب فریمان که یکی از منحصربه فردترین چشمه‌های قابل شرب جهان است، دارای خصوصیات درمانی زیادی است. اعتقاد قوی مردم به شفاء بخشی این اثر طبیعی باعث شده همه ساله عده زیای از گردشگران داخلی و خارجی جهت استفاده از این آبگرم به فریمان سفر نمایند. این موهبت خدادادی در روستای شاهان گرماب (63 کیلومتری شهر فریمان و در دهستان سفیدسنگ) واقع است.
  آدرس: شهرستان فریمان- بخش قلندرآباد- روستای شاهان گرماب (30 کیلومتری سفیدسنگ)

   

  منطقه حفاظت شده طبیعی کلیلاق

        این منطقه کوهستانی و جنگلی با 35 هزار هکتار مساحت در مرز مشترک شهرستان‌های فریمان، تربت جام، زاوه و باخرز قرار گرفته است. در کلیلاق درختان ارس بیشماری در دل طبیعت روئیده‌اند. آبشارهای متعدد، حیات وحش، کوه های سربه فلک کشیده و... از سایر عوامل طبیعی کلیلاق است.
  آدرس: شهرستان فریمان-  بخش قلندرآباد- روستای چهارتکاب

   

سایر شهرستان ها
ورود به پنل
تمامی حقوق این پورتال متعلق است به اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی مجری پورتال : شرکت داده پردازی پویان ابتکار شرق